Royal Canin Dog Food Reviews: is het het geld waard?

Om het licht aan te houden, ontvangen we affiliate commissies via enkele van onze links. Ons beoordelingsproces.

Boxerpuppy met Royal Canin hondenvoerzak en kom van brokjes

Royal Canin is een van de meest aanbevolen hondenvoermerken door dierenartsen, vooral vanwege de veterinaire receptlijn. Dit bedrijf baseert zijn formules op de wetenschap van huisdiervoeding en wordt al tientallen jaren gerespecteerd in de industrie. Royal Canin heeft echter zijn nee-zeggers, vooral met de huidige explosie van volledig natuurlijk voer voor huisdieren met hele ingrediënten.

Is Royal Canin goed hondenvoer? En is het het geld waard? Uiteindelijk komt het antwoord op deze vragen neer op de voedingsvoorkeuren van uw hond en uw budget. We geven je een ingrediënten- en voedingsanalyse en nog veel meer om je te helpen beslissen of Royal Canin het beste bij je pup past.

Bekijk Royal Canin op Amazon | Bekijk Royal Canin op Chewy

Royal Canin Hondenvoer Review

Koninklijk Canin-logo

Productnaam: Koninklijke Canin

Productomschrijving: Royal Canin biedt meer dan 200 maatspecifieke, rasspecifieke en veterinaire formules.

Samenvatting

Royal Canin is een gerespecteerd merk dat door veel dierenartsen wordt aanbevolen. We denken dat hun veterinaire diëten en rasspecifieke formules het overwegen waard zijn. Als u echter een voorstander bent van volledig natuurlijk, volwaardig hondenvoer, is Royal Canin niet uw beste keuze.

Ons team bepaalt onze algemene beoordeling van hondenvoer op basis van verschillende factoren, waaronder voedingswaarde, kwaliteit van ingrediënten, variëteit, prijsstelling, klantenservice en reputatie, klantrecensies en meer.

Pros

 • Meer dan 200 soorten
 • Rasspecifieke formules
 • Veterinaire diëten voor speciale gezondheidsproblemen
 • Voldoende voedingswaarde
 • Verrijkt met extra voedingsstoffen
 • Afkomstig en gemaakt in de VS
 • Milieuvriendelijke praktijken

Tegens

 • Aan de prijzige kant voor commerciële brokken
 • Geen graanvrije opties
 • Sommige ingrediënten zijn niet van de hoogste kwaliteit in vergelijking met veel andere premiummerken

Belangrijkste kenmerken

Royal Canin Hondenvoer
 • Recepten geformuleerd door dierenartsen en diervoedingsdeskundigen
 • Interne laboratoria testen ingrediënten op kwaliteit en veiligheid voordat de voedselproductie plaatsvindt
 • Toegewijd om tegen eind 2025 gecertificeerd koolstofneutraal te zijn, met zijn eerste productassortiment dat in 2023 koolstofneutraal wordt gecertificeerd.
 • Royal Canin Foundation financiert projecten ter ondersteuning van de positieve rol van huisdieren in de gezondheid en het welzijn van de mens.
 • Opgericht in 1968 door een Franse dierenarts en gelanceerd in de VS in 1985 (gekocht in 2001 door Mars Incorporated)

Royal Canin-productlijnen

Met meer dan 200 verschillende hondenvoerformules kan het ontmoedigend zijn om de beste pasvorm voor uw hond te vinden. Gelukkig splitst Royal Canin hun aanbod op in consumentvriendelijke categorieën. Veel van deze formules vind je terug in droog- of natvoer. En ze hebben ook een uitgebreide lijn hondensnoepjes.

Royal Canin Size Gezondheidsvoeding

Honden van verschillende grootte hebben zeer verschillende voedingsbehoeften, en Royal Canin maakt het gemakkelijk om het meest voedzame voer voor uw specifieke pup te vinden. Deze lijn is voorzien van Formules voor elke levensfase (puppy, volwassen en senior) en grootte (extra kleine, kleine, middelgrote, grote en gigantische rassen). Ze splitsen hun formules ook verder op voor meer specifieke behoeften. U kunt bijvoorbeeld puppyvoer voor kleine rassen, volwassen voer voor grote rassen en seniorenvoer voor grote rassen vinden.

Ze bieden ook verschillende speciale recepten voor verschillende gezondheidsbehoeften binnen deze maatbereiken. Een paar van deze Formules voor speciale behoeften bevatten:

 • Gevoelige spijsvertering
 • Gewichtsbeheersing
 • Gevoelige huid
 • Heup & Gewrichtsondersteuning
 • Stimulatie van de eetlust
 • Hoge energie
 • en nog veel meer

Royal Canin Breed Gezondheidsvoeding

Royal Canin heeft ook een lijn van nat en droog Hondenvoer ontworpen voor meer dan 20 specifieke rassen. Elk raszuiver recept is geformuleerd voor hun grootte, gewicht, voedingsbehoeften en veelvoorkomende gezondheidsproblemen die elk ras vatbaar is om zich te ontwikkelen. Rasformules zijn Ook beschikbaar per levensfase. Ze bieden bijvoorbeeld Franse Bulldog-puppyvoeding, Golden Retriever-voer voor volwassenen en voer voor Duitse herders ouder dan vijf jaar.

Royal Canin Veterinaire Diëten

Royal Canin is een van de weinige merken voor diervoeding die Therapeutische diëten die helpen om de gezondheid van honden met gediagnosticeerde gezondheidsproblemen te behouden. Veel van deze speciale diëten zijn verkrijgbaar in droge en natte formules en hondensnoepjes. Terwijl deze veterinaire diëten een voorschrift van uw dierenarts nodig hebben, je kunt ze vinden op sites zoals Chewy, vaak voor minder dan je zou betalen bij het kantoor van je dierenarts. Enkele van de meest populaire veterinaire diëten zijn:

Is Royal Canin goed hondenvoer?

Het antwoord op deze vraag hangt af van wie je het vraagt. Veel dierenartsen bevelen Royal Canin hondenvoer van harte aan. Sommige diervoedingsdeskundigen vinden Royal Canin echter niet de gezondste optie voor uw hond. Waarom? Er is tegenwoordig een beweging dat hondenvoer geen dierlijke bijproducten of “vulstoffen” bevat – in wezen, hoe dichter een ingrediënt bij zijn natuurlijke vorm staat, zo gaat de gedachte, hoe voedzamer het is voor uw hond.

Betekent dit dat Royal Canin ingrediënten van mindere kwaliteit gebruikt? Niet noodzakelijk. Royal Canin gebruikt een aantal ingrediënten die tegenwoordig een slechte reputatie krijgen, zoals bijproducten, maïs en tarwe. Maar het bedrijf heeft voedingsredenen om deze “twijfelachtige” ingrediënten op te nemen, die we hieronder zullen uitleggen. Uiteindelijk komt het neer op uw persoonlijke voorkeur over wat u wilt dat uw pup eet.

Ingrediënt Analyse

Voordat we ingaan op specifieke ingrediënten, is het belangrijk dat u dat weet veel van de receptvrije formules van Royal Canin bevatten kip, tarwe, maïs en soja, dus ze zijn waarschijnlijk niet geschikt voor pups met allergieën. Het bedrijf biedt echter wel veterinaire recepten om allergieën of voedselintoleranties aan te pakken, zodat u met uw dierenarts kunt bespreken of een goede optie kan zijn voor uw harige vriend.

Hier is een Uitsplitsing van enkele controversiële ingrediënten die Royal Canin vaak gebruikt in zijn formules. Sommige mensen beschouwen dit als rode vlaggen, dus we zullen delen waarom de voedingsdeskundigen van het bedrijf (en anderen in de huisdiervoedingsindustrie) geloven dat ze belangrijk zijn voor de gezondheid van honden. Weer andere zijn twijfelachtig.

Dierlijk bijproductmeel

Je hebt waarschijnlijk het negatieve geroezemoes over bijproducten in dierenvoeding gehoord, maar wat zijn dat precies? Bijproducten van lage kwaliteit kunnen elk deel van een dier omvatten, zoals veren, snavels en andere items zonder voedingswaarde. Bijproductmeel kan echter ook orgaanvlees, weefsels en botten bevatten die een grotere voedingswaarde hebben dan dierlijk vlees, dat een hoog vochtgehalte heeft.

Orgaanvlees, weefsels en botten bevatten meer essentiële vitamines en mineralen dan dierlijke spieren. Wanneer ze in een maaltijd worden geconcentreerd, bevatten bijproducten ook meer eiwitten dan spiervlees.

Op de website van Royal Canin staat: “De bijproducten die Royal Canin in dierenvoeding verwerkt, kunnen een proces ondergaan van koken, malen, scheiden en drogen. Door het vocht op deze manier af te voeren, kunnen we een veel geconcentreerdere en beter verteerbare eiwitbron creëren.”

In wezen kan een maaltijd van hoge kwaliteit bij het bijproduct buitengewoon gezond zijn voor uw pup. Maar Royal Canin specificeert niet of ze al dan niet snavels, voeten, veren, enz. gebruiken in hun maaltijd. Het bedrijf voert echter wel interne kwaliteitstests uit voor alle ingekochte ingrediënten.

Andere controversiële ingrediënten

 • Maïs: In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, is maïs in hondenvoer niet alleen een vulmiddel. Het is een belangrijke bron van vezels, linolzuur (een essentieel vetzuur) en kleine hoeveelheden vitamines en mineralen.
 • Maïsglutenmeel: Maïsglutenmeel, dat eigenlijk geen gluten bevat, wordt vaak als vulmiddel beschouwd. Het is lang niet zo voedzaam als hele maïs in hondenvoer.
 • Rijst van de brouwers: Gemalen rijstkorrels, brouwersrijst heeft wel enige voedingswaarde voor honden. Het is een goede bron van koolhydraten voor energie en heeft kleine sporen van vitamines en mineralen. Het is ook licht verteerbaar. Het probleem is dat Royal Canin brouwersrijst vermeldt als het eerste en belangrijkste ingrediënt in veel van zijn formules, waardoor sommigen denken dat het als vulmiddel wordt gebruikt.
 • Cellulose in poedervorm: Cellulosepoeder is geraffineerde houtpulp of plantaardige vezels die worden gebruikt als bron van vezels in hondenvoer. Het heeft echter geen voedingswaarde voor pups. Gezondere vezelbronnen zijn fruit, groenten, lijnzaad, bietenpulp, tomatenpulp, enz.
 • Tarwe en tarwegluten: Beide kunnen heel gezond zijn voor honden als goede bronnen van koolhydraten en eiwitten. Het enige probleem met tarwe is dat het bij sommige pups allergieën kan veroorzaken.

Voedingsanalyse en prijsstelling

Alles van RoyDe formules van al Canin zijn complete en uitgebalanceerde maaltijden volgens de normen van de Association of American Feed Control Officials (AAFCO). Gezonde ingrediënten die je in veel van hun recepten kunt vinden, zijn onder meer:

 • Goed verteerbare eiwitten en vezels
 • Omega-vetzuren (DHA en EPA) voor een gezonde huid en vacht
 • Antioxidanten en prebiotica voor de gezondheid van het immuunsysteem
 • Glucosamine en chondroïtinesulfaat voor de gezondheid van heupen en gewrichten
 • L-carnitine, een aminozuurderivaat dat het metabolisme van vetten helpt

Hier is een korte voedingsanalyse van Royal Canin’s meest populaire droge hondenvoer om u een idee te geven van de primaire ingrediënten van elke formule, gegarandeerde analyse, caloriegehalte en prijsstelling.

Recept Eerste vijf ingrediënten Ruw eiwit (min) Ruw vet (min) Ruwe celstof (max.) Kcal/beker Prijs
Droog hondenvoer voor volwassenen van middelgrote rassen Brouwersrijst, bijproductmeel van kip, havergrutten, tarwe, maïsglutenmeel 23% 12% 3.2% 340

$ 61.99 ($ 0.23 / fl oz)


(zak van 17 lb)

Franse Bulldog droog hondenvoer voor volwassenen Brouwersrijst, tarwe, bijproductmeel van kip, kippenvet, tarwegluten 24% 16% 3.4% 330

$ 34.99 ($ 5.83 / lb)


(zak van 6 lb)

Droog hondenvoer voor kleine volwassenen Maïs, bijproductmeel van kip, brouwersrijst, bruine rijst, maïsglutenmeel 25% 14% 3.4% 359

$ 19.99 ($ 8.00 / lb)


(zak van 2,5 lb)

Labrador Retriever Adult 5+ droog hondenvoer Kip bijproduct maaltijd, bruine rijst, havergrutten, brouwersrijstmeel, natuurlijke aroma’s 28% 9.0% 6.5% 277

$ 119.99 ($ 4.29 / lb)


(zak van 28 lb)

Veterinair dieet Gehydrolyseerd eiwitHP droog hondenvoer Brouwersrijst, gehydrolyseerd soja-eiwit, kippenvet, natuurlijke aroma’s, gedroogde bietenpulp 19% 17% 3.0% 324 $ 56.99 (zak van 7.7 lb)

Advies van een dierenarts over hondenvoer en Royal Canin

Omdat er enige controverse is over de ingrediënten van Royal Canin, hebben we een praktiserende dierenarts gevraagd om mee te denken over dit merk en wat hondenvoer moet bevatten om gezond te zijn voor onze pups.

“Ik en vele andere dierenartsen geven advies aan eigenaren van gezelschapsdieren met betrekking tot hondenvoer, met als belangrijkste doel dat het hondenvoer qua voedingswaarde uitgebalanceerd en compleet is en geschikt is voor de leeftijd, het ras en de gezondheidstoestand van hun hond”, zegt Dr. Hannah Godfrey, BVetMed, MRCVS. “Het hondenvoer van Royal Canin is qua voedingswaarde uitgebalanceerd en compleet en bevat de niveaus van eiwitten, koolhydraten, vetten, vitamines en mineralen die honden nodig hebben.”

“Een van de belangrijkste pluspunten van Royal Canin is dat ze hondenvoer op recept produceren dat geschikt is voor de behandeling van verschillende gezondheidsproblemen bij huisdieren. Ik kan daarom niervoer voorschrijven aan honden met een nierziekte, evenals gastro-intestinale, hypoallergene, diabetische en urinaire diëten indien nodig. Deze diëten zijn speciaal samengesteld voor honden met deze aandoeningen door de ingrediënten te verfijnen.”

Dr. Godfrey voegt eraan toe: “De ingrediënten die in hondenvoer worden gebruikt, zijn zeker belangrijk, omdat ze huisdierveilig moeten zijn, zonder risico op toxiciteit of slechte gezondheid. Hoewel bepaalde termen zoals ‘derivaten’ of ‘maaltijd’ voor mensen misschien van lage kwaliteit of onaangenaam klinken, ligt de echte kwaliteit van hondenvoer in de voeding die het biedt. Als de ingrediënten worden gecombineerd om de vereiste voedingsniveaus te bieden, met minimale vulstoffen, kleurstoffen en additieven, en de voedingswaarde niet wordt aangetast door het productie- of kookproces, kan het hondenvoer als van goede kwaliteit worden beschouwd.

Royal Canin Hondenvoer roept terug

Het voedsel voor huisdierenrappels komt voor wanneer er een potentieel risico van besmetting of een ander kwaliteitsprobleem is. Een terugroepactie wordt ofwel uitgegeven door de Amerikaanse Food & Drug Administration (FDA), die de normen voor huisdiervoeding regelt, of vrijwillig door het merk zelf. Royal Canin heeft in zijn geschiedenis een paar terugroepacties voor hondenvoer gehad, maar geen enkele in meer dan 15 jaar.

In februari 2006 heeft het bedrijf vrijwillig enkele partijen Royal Canin Veterinary Diet honden- en kattenvoer teruggeroepen dat te veel vitamine D3 bevatte. In april en mei 2007 vroeg de FDA het bedrijf om het Royal Canin Veterinary Diet en Sensible Choice hondenvoer terug te roepen vanwege mogelijke melaminebesmetting. Deze terugroepactie was van toepassing op verschillende merken dierenvoeding naast Royal Canin.

Is Royal Canin het geld waard?

Bekijk Royal Canin op Amazon | Bekijk Royal Canin op Chewy

Afhankelijk van welke lijn hondenvoer je overweegt te kopen bij Royal Canin, kan het het geld waard zijn. Wat betreft de voorgeschreven veterinaire diëten van dit merk, is Royal Canin zeker het overwegen waard in vergelijking met Hill’s Science Vet Diets. Hun andere lijnen hondenvoer lijken echter wisselvallig te zijn op basis van klantrecensies, vooral voor degenen onder u die op zoek zijn naar volledig natuurlijk hondenvoer.

Uiteindelijk, als je harige vriend geen grote gezondheidsproblemen heeft, denken we dat je betere opties hebt voor schonere, meer natuurlijke ingrediënten voor hondenvoer. En deze keuzes komen neer op het soort dieet dat u en uw hond verkiezen. Als u op zoek bent naar vers hondenvoer, bekijk dan onze beoordelingen van de Beste bezorgdiensten voor vers hondenvoer.

Je hebt ook veel andere opties voor volledig natuurlijk hondenvoer dat geen bijproducten, vulstoffen of andere ingrediënten bevat die sommige experts twijfelachtig vinden. Deze opties omvatten houdbaar gedehydrateerd hondenvoer, ethisch geproduceerde brokken en vele andere soorten hondenvoer.

Gelabeld met: