Basepaws Dog DNA-test beoordelingen: hoe verhoudt deze nieuwe test zich tot concurrenten?

Om het licht aan te houden, ontvangen we affiliate commissies via enkele van onze links. Ons beoordelingsproces.

hondenzitting in de woonkamer voor een Basepaws honden-dna-test

DNA-testen voor honden thuis worden steeds populairder. En waarom niet? Als ouders van huisdieren willen we zoveel mogelijk weten over onze harige familieleden. Als u overweegt uw pup DNA-te testen, groeien uw keuzes snel.

Een van de nieuwste direct-to-consumer DNA-tests voor honden is afkomstig van Basepaws, een toonaangevend bedrijf op het gebied van DNA-testen en genetisch onderzoek voor katten. Is deze nieuwe test het overwegen waard voor uw pup? Ja, maar het is misschien niet uw beste optie op de markt, afhankelijk van de resultaten die u zoekt. We geven u alle informatie die u moet weten om u te helpen beslissen in onze Basepaws Dog DNA-testbeoordeling.

Bezoek de website van Basepaws

Basepaws Hond DNA-test Review

Het logo van Basepaws

Productnaam: Basepaws Ras + Gezondheid Hond DNA-test

Productomschrijving: Basepaws honden-DNA-test biedt rasidentificatie en genetische gezondheids- en eigenschapsscreenings.

Samenvatting

De honden-DNA-test van Basepaws is onlangs uitgebracht door een gerenommeerd katten-DNA-test- en onderzoeksbedrijf. Hoewel hun onderneming in DNA-testen voor honden nieuw is, hebben we er alle vertrouwen in deze rastest aan te bevelen op basis van de uitstekende reputatie van het bedrijf op het gebied van diergenetica.

Ons team bepaalt de algemene beoordeling door rekening te houden met verschillende criteria, waaronder testgemak, rasidentificatie, genetische gezondheidsonderzoeken, prijzen, klantenondersteuning en meer.

Pros

 • Genetische mutatietesten voor 280 gezondheidsrisico’s bij honden
 • Schermen 30+ fysieke en gedragskenmerken
 • Maakt gebruik van geavanceerde Next Generation Sequencing (NGS)-technologie
 • Krijg resultaten in 4-6 weken
 • Baanbrekend bedrijf in katachtig genetisch onderzoek
 • Een deel van de omzet wordt gedoneerd aan dierenasielen

Tegens

 • Veel minder rassen in hun database dan topbedrijven (200 vs 350)
 • De website vermeldt geen rassen, ziekten of eigenschappen waarop het screent (maar zegt dat het binnenkort komt)
 • Geen voorbeeldrapport op de website
 • Bevat geen familielid of afkomst
 • We konden geen feedback van klanten vinden omdat de test zo nieuw is

Belangrijkste kenmerken

BasePaws Hond Gezondheid DNA-test
 • Gemaakt door een Deskundig team van diergenetici
 • Maakt gebruik van Illumina’s NovaSeq X Plus next-generation sequencing (NGS), dat volgens Basepaws de nieuwste en meest geavanceerde NGS-machine op de markt is
 • Tests voor 280+ genetische mutaties, 200+ verschillende hondenrassen en 30 genetische eigenschappen
 • Gemakkelijk Monsterafname van wanguitstrijkjes
 • Mogelijkheid om Deel uw resultaten online met uw dierenarts
 • Hun DNA-test voor katten thuis is een Leider in de branche
 • Het bedrijf voert meerdere klinische en burgerwetenschap uit Katachtige onderzoeksprogramma’s
 • In 2022 werd Basepaws overgenomen door Zoetis Inc., de ’s Werelds toonaangevende bedrijf op het gebied van diergezondheid

Basepaws Hond DNA-test Review

De Basepaws honden-DNA-test kan u inzicht geven in de mogelijke genetische gezondheidsrisico’s van uw pup, de samenstelling van het ras, het uiterlijk, het gedrag en meer. We splitsen de details op en geven u een kort overzicht van hoe deze test zich verhoudt tot vergelijkbare top-DNA-testkits voor honden thuis.

Genetische gezondheidsrisico’s

De wetenschappers van Basepaws analyseren het DNA van uw pup gedurende meer dan 280 genetische gezondheidsmutaties.* Deze analyse omvat het zoeken naar genetische markers waarvan momenteel bekend is dat ze verband houden met bepaalde ziekten en aandoeningen bij honden. Ter vergelijking: de gezondheidstests van Embark en Wisdom Panel screenen op iets minder genetische mutaties. Dus je krijgt waar voor je geld met Basepaws als je je vooral zorgen maakt over meer informatie over de mogelijke gezondheidsrisico’s van je pup.

Helaas heeft de website van Basepaws, in tegenstelling tot Embark en Wisdom Panel, nog geen lijst met alle aandoeningen waarop het test. (Hoewel ze zeggen dat het binnenkort komt.) Het heeft ook geen voorbeeldrapport dat u kunt bekijken om een idee te krijgen van wat u kunt verwachten met uw resultaten. Hun site zegt echter dat de testresultaten van uw hond zullen aangeven of hij duidelijk is, risico loopt of drager is (heeft één genvariant maar loopt geen hoger risico) voor deze bekende mutaties.

* Het’Het is belangrijk om in gedachten te houden dat de Basepaws-test (en alle DNA-tests) kan alleen screenen op genetische markers die de huidige wetenschap heeft geïdentificeerd met bepaalde aandoeningen. DNA-wetenschap evolueert nog steeds, dus het is zeer waarschijnlijk dat andere genetische componenten die nog niet zijn ontdekt, bijdragen aan veel ziekten. Dit betekent dat als de resultaten van uw pup duidelijk zijn, hij mogelijk nog steeds een aandoening kan ontwikkelen. Zorg ervoor dat u uw resultaten deelt met uw dierenarts.

Plannen voor mogelijke gezondheidsproblemen

Als uit de DNA-resultaten van uw hond blijkt dat uw harige vriend een hoger risico loopt op het ontwikkelen van een of meer gezondheidsproblemen, U kunt overwegen een huisdierenverzekering af te sluiten om u te helpen uw financiën te beheren in geval van ziekte. Een huisdierenverzekering dekt geen reeds bestaande aandoeningen, dus het is belangrijk om een polis af te sluiten voordat er zich aanzienlijke gezondheidsproblemen voordoen. Het hebben van een huisdierenverzekering geeft u ook de gemoedsrust dat u uw pup in noodgevallen de zorg kunt geven die hij nodig heeft.

Ras Identificatie

Basepaws test het DNA van uw hond tegen meer dan 200 rassen, op zoek naar bekende specifieke genetische markers die verband houden met elk ras in de database van het bedrijf. Onze keuzes voor de ID-tests van het beste ras (Embark, Wisdom Panel en Ancestry) hebben allemaal veel grotere rasdatabases (350+). Testen met een grotere database betekent dat de analyse van de rassamenstelling van uw pup Kon nauwkeuriger zijn.

In tegenstelling tot onze topkeuzes, splitst Basepaws het ras van uw hond niet op in percentages. In plaats daarvan gebruiken ze een 0-10 punten scoresysteem voor genetische gelijkenis Dat geeft aan hoe vergelijkbaar het genoom van uw hond is met het genoom van honden die tot bepaalde rassen behoren. Basepaws legt uit wat hun redenering is voor deze unieke aanpak. Volgens hun website:

“De procentuele uitsplitsing van de resultaten wordt vaak verkeerd begrepen door ouders van huisdieren. Een rasanalyseresultaat dat wordt gepresenteerd als rasgelijkenisscores, bekijkt deze informatie door een andere lens – het legt de beste rassen vast die genetisch het meest op uw hond lijken, maar geeft ook een score op hoe Het genoom van uw hond is vergelijkbaar met het genoom van honden die tot die rassen behoren. We gebruiken een scoresysteem van 0-10 punten, waarbij hoe hoger het getal, hoe groter de algehele genomische gelijkenis met dat specifieke ras.”

Genetische eigenschappen

Verschillende bekende gemeenschappelijke genetische markers voor verschillende rassen beïnvloeden de fysieke kenmerken van een hond. Basepaws analyseert het DNA van uw hond voor meer dan 30 overgeërfde eigenschappen, zoals vachtlengte, textuur, kleur en patroon, evenals lichaamsgrootte, vorm en meer. Zowel Embark als Wisdom Panel screenen op meer genetische eigenschappen.

Hoe werkt de Basepaws Dog DNA-test?

Basepaws maakt het DNA-testproces gemakkelijk voor u als consument. Hun doorlooptijd voor resultaten is echter iets langer dan wat Embark en Wisdom Panel beloven. Toch hoef je alleen maar het volgende te doen:

 1. Je bestelt hun kit online.
 2. Zodra je je testkit hebt ontvangen, maak je een account aan op de website van Basepaws.
 3. Voeg het huisdierprofiel van uw pup toe en registreer het barcode-ID-nummer van uw kit in het profiel.
 4. Draai het wattenstaafje zachtjes langs de binnenkant van de wang van uw hond gedurende ten minste 5 seconden (langer is beter), totdat het wattenstaafje doorweekt is. Wacht voor het beste resultaat 30 minuten nadat uw hond voedsel of water heeft gehad om het monster te krijgen.
 5. Plaats het uiteinde van de wattenstaafkop in de paarse stabiliserende vloeistof, schroef de buis dicht; Plaats het monsterbuisje in de monsterzak.
 6. Plaats het monster in de voorgefrankeerde envelop en stuur het terug naar het laboratorium.
 7. Over 4-6 weken ontvangt u een e-mail dat de resultaten van uw hond klaar staan in uw online account.

Prijs

Wat is ons eindoordeel?

Bezoek de website van Basepaws

De Basepaws-DNA-test voor honden is gloednieuw, dus het is moeilijk voor ons om in te schatten hoe deze test zich verhoudt tot de beste DNA-testkits voor thuishonden in termen van hoe resultaten worden gepresenteerd en uitgelegd, doorlooptijd en klantenondersteuning. We hebben uitgebreide ervaring met verschillende toonaangevende DNA-testdiensten voor honden, zoals Embark en Wisdom Panel. Maar we houden ook rekening met feedback van klanten in al onze beoordelingen, dus we houden in de gaten hoe de honden-DNA-test van Basepaws het doet in de publieke opinie.

Dat gezegd hebbende, heeft Basepaws een uitstekende reputatie voor zijn DNA-tests voor katten thuis en onderzoek naar genetische gezondheidsproblemen bij katten. Daarom zijn we van mening dat deze test zeker het overwegen waard is, vooral als u op zoek bent naar gezondheidsgerelateerde resultaten.

Gelabeld met: DNA